slide-1
slide-2
slide-3

Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

         Datça'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı.

Kutlamalar, aynı gün 13.30-14.15 saatleri arasında Kaymakamlık makamında düzenlenen tebrikat töreni ile devam etti.  İlçe Kaymakamı Vehbi Bakır makamında tebrikleri kabul etti.

        29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92. yıldönümü kutlama töreni ise saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören alanında ilçe protokolünün, gazilerin, öğrencilerin ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Kaymakam Vehbi Bakır, Garnizon Komutan vekili Erdim Zeren ve Belediye Başkanı Gürsel Uçar törene katılan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Öğrenciler şiirler okudu.

            Datça'daki kutlamalara akşam da fener alayı ile devam edildi. Şenkaya kavşağından başlayan yürüyüşe, Kaymakam Vehbi Bakır, Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve vatandaşlar katıldı. Bando eşliğindeki yürüyüşte askerlerin "Vatan sana canım feda", "Ne mutlu Türk'üm diyene" sloganları vatandaşlardan büyük alkış aldı.

alt

alt

alt

alt

alt

alt